Stopem po Irsku

Publikováno
13. června 2012
na Fotoradce.cz

K dvouletému výročí svatby jsme si s ženou nadělili stopovací dovolenou po Irsku. Ukázalo se, že to byl velmi dobrý nápad, protože Irsko je opravdu krásná země a Irové super lidi, a stop tak nepředstavoval vůbec žádný problém. Pravda, mohlo být trochu tepleji a občas i více slunce, ale rozhodně to stálo za to. Pokračujte zde »

Stopem kolem Bajkalu 2. část - výlet do Mongolska

Publikováno
23. května 2012
na Fotoradce.cz

Když už jsme byli nedaleko Mongolska, rozhodli jsme se zajet se podívat i tam. Neriskovali jsme stopování, protože přechod hranic by byl asi hodně náročný, a raději jsme si zaplatili lístky na autobus z Ulan-Ude do Ulan-Bataru, který jsme pak málem nestihli. U hranic s Mongolskem jsme viděli přejíždět množství tanků, jen škoda, že se přes tmavé sklo autobusu nedalo fotit. Pokračujte zde »

Stopem kolem Bajkalu 1. část

Publikováno
12. dubna 2012
na Fotoradce.cz

Stopování – pro někoho běžná činnost a pro jiné způsob, jak si zpříjemnit dovolenou. S nápadem jet k Bajkalu stopem jednoho dne přišla Veronika s Evou. Po zjištění, že je to z Prahy asi 8 000 km a že bychom to během naší dovolené nestihli, jsme se rozhodli letět v červenci 2010 do Irkutsku, který leží asi 60 km od jezera Bajkal. Pokračujte zde »